III GA I III GB W PRADZE

18. października udaliśmy się w trzydniową wycieczkę do stolicy Republiki Czeskiej, Pragi. Stawiliśmy się punktualnie na zbiórce pod szkołą o godz. 5:00, a nasi czujni wychowawcy –prof. Jacek Augustyn i prof. Katarzyna Widera sprawdzili, czy wszyscy mają z sobą niezbędne dokumenty.

Pierwszą atrakcją naszej wyprawy była Jaskinia Punkevní – jedna z najwspanialszych jaskiń Morawskiego Krasu, rocznie odwiedzana przez ogromną liczbę turystów. Spędziliśmy tam kilka godzin. Zwiedziliśmy dno przepaści Macocha i uczestniczyliśmy w romantycznym spływie łódeczkami na podziemnej rzeczce Punkvi.

Po kilku godzinach dalszej drogi dotarliśmy do celu naszej podróży – Pragi. Tam zatrzymaliśmy się w Hotelu Juno i zjedliśmy obiad.

Drugiego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy w stronę klasztoru. Był to jedyny klasztor nienaukowy, który nie został zamknięty w czasie likwidacji kościołów. Po drodze widzieliśmy prywatne posiadłości, które zostały przekształcone w ministerstwa Republiki. Następnie udaliśmy się do Pałacu Praskiego, obecnej siedziby prezydenta Republiki Czeskiej. Na terenie obiektu zwiedziliśmy Bazylikę św. Wita, Salę Władysławowską oraz Złotą Ulicę. Spacerowaliśmy także po słynnym Moście Karola, który jest największym mostem z kamienia w Europie. Jego historia sięga XIII wieku. Następnie udaliśmy się na ulicę Paryską, przy której znajdują się najdroższe sklepy. Po całym dniu pełnym wrażeń wróciliśmy zmęczeni na kolację do hotelu.

Trzeci dzień naszej wyprawy – cóż dodać – także pozostanie na długo w naszej pamięci. Możemy stwierdzić zdecydowanie- warto udać się do Pragi! Miasto to zasługuje w pełni na naszą „trzecio- gimnazjalną” rekomendację!!!

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress