III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

NewsyMożliwość komentowania III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY! została wyłączona

Laureatem III Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „I … imagine, illustrate, ideate, illuminate” tegorocznej edycji został uczeń klasy 3 GA naszej szkoły Piotr Walęga. Jury konkursowe w składzie – prof. Katarzyna Widera, prof.Anna Żelechowska, prof. Anna Dolińska-Konina, prof. Karol Winiarski, prof. Paweł Miąsek – było jednomyślne i jednogłośne co do wyróżnienia autorskiej pracy Piotra.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu plastycznej ilustracji cytatu transcendentalisty amerykańskiego Henry’ego Davida Thoreau: „ Jeśli witasz noc i dzień z radością, a życie ma woń kwiatów i słodko pachnących ziół, jest bardziej płynne, gwiaździste, nieśmiertelne – to jest twój sukces. Największe zdobycze i wartości najtrudniej docenić. Łatwo wątpimy w ich istnienie, zapominamy o nich. A one są najprawdziwszą rzeczywistością. Prawdziwym żniwem mojego codziennego życia jest coś tak nieuchwytnego i nieopisanego jak odcienie poranka i wieczoru. To odrobina schwytanego gwiezdnego pyłu, fragment złapanej tęczy.”

Zdjęcie zwycięskiej pracy wraz z opisem prezentujemy poniżej.

Serdecznie gratulujemy! A po nagrodę i dyplom zapraszamy na Staszicowską Galę Mistrzów w czerwcu!

Żyjemy wciągnięci w wir codzienności, w pogoni za sukcesem, ciągle gonimy za czymś, pragniemy złapać coś, ale nie dostrzegamy, że właśnie to mijamy…

Zatrzymajmy się na chwilę, może gdzieś wyjedźmy, opuśćmy naszą industrializację
i spójrzmy na otaczający nas świat zupełnie innymi oczyma… i co widzimy? Widzimy to czego w nadmiarze obowiązków nie potrafiliśmy dostrzec: „Życie jest piękne!” – jesteśmy na lawendowym polu – z dala od ludzi i miasta, nasycamy się przyrodą i jest nam bardzo dobrze – oddychamy zupełnie innym powietrzem i czujemy się jakbyśmy przenieśli się w zupełnie inny świat – taki, który nam sprzyja i jesteśmy w takim stanie, że możemy „góry przenosić”
– myślę, że o to chodziło amerykańskiemu myślicielowi Henry’emu Davidowi Thoreau, którego myśl, że: „Prawdziwym żniwem mojego codziennego życia jest coś tak nieuchwytnego
i nieopisanego jak odcienie poranka, czy wieczoru. To odrobina schwytanego gwiezdnego pyłu, fragment złapanej tęczy” – to przesłanie trwa do dziś. Musimy choć na chwilę oderwać się od otaczającej i przytłaczającej nas rzeczywistości. Spójrzmy na życie innymi oczami – uchwyćmy to co nierzeczywiste – ponadczasowe, a nie gońmy za wiatrem, którego nie ma.

Dlatego właśnie wykonałem obraz pastelami olejnymi na kartce formatu A3, który przedstawia szczęście – sukces, którego na co dzień nie widzimy.