ILE JEST WODY W WODZIE, CZYLI CAŁA PRAWDA O SŁODZONYCH NAPOJACH

FIT lekcja wychowawcza w 2BCH1

Uczniowie do tej lekcji przygotowali się w niecodzienny sposób. Przynieśli owoce cytrusowe, wyciskarki do soków, miętę, miód, wodę mineralną i rozpoczęli przygodę z FIT zajęciami.

W domu, w szkole, w telewizji – wszędzie słyszymy, że trzeba pić wodę. Woda jest dobra dla zdrowia i powinniśmy jej pić około dwóch litrów dziennie. Tak mówią, ale czy to prawda? Przecież to tylko woda! A właściwie, po co nam tyle wody? Na to i wiele innych pytań odpowiadali uczniowie klasy biologiczno – chemicznej. Przeprowadzili również wyliczenia matematyczne, ile gramów cukru zawiera mała puszka ulubionego przez nich napoju? Odważona porcja cukru, która przypada na 330 ml napoju, wzbudziła wśród uczniów przerażenie. I tak cała klasa korzystając z wody mineralnej, wyciśniętych soków, odrobiny miodu i mięty delektowała się ZDROWĄ PYSZNĄ WODĄ SMAKOWĄ stworzoną przez siebie.

SPRÓBUJCIE I WY! WARTO !