Integracja III GC trwa nadal… tym razem na tle złotej polskiej jesieni w Beskidach

NewsyMożliwość komentowania Integracja III GC trwa nadal… tym razem na tle złotej polskiej jesieni w Beskidach została wyłączona

Dnia 18 października klasa III GC wraz z Panią Profesor Anną Dolińską-Koniną oraz Panem Profesorem Dariuszem Kantorem pojechała na wycieczkę do Węgierskiej Górki.

Beskid Żywiecki przywitał nas piękną pogodą – złota polska jesień w pełnej krasie. Realizację programu wycieczki rozpoczęliśmy od spaceru po urokliwej miejscowości. Mieliśmy okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy wodospadzie na rzece Sole. Po spacerze – obiad, a następnie gry integracyjne: „Mafia”, „Pif-Paf” i „Capture the flag”. Następnie, aby umilić sobie wieczór, zorganizowaliśmy ognisko. Piekliśmy kiełbaski oraz pianki, których kupiliśmy prawie 3 kg! Poza jedzeniem mogliśmy również pośpiewać lub po prostu porozmawiać ze sobą. Po ognisku czekała nas jeszcze jedna gra: „Czarci krąg”. Pomimo tego (a może właśnie dlatego), że było już ciemno, a okolica hotelu nie była dobrze oświetlona, to wszyscy zgodnie uznaliśmy, że ostatnia gra była najlepsza.

Nie zabrakło również nauki, ponieważ zwieńczeniem dnia był sprawdzian z geografii – miejmy nadzieję, że wszystkim z nas poszedł on dobrze.

Następnego dnia po śniadaniu wraz z Panią Przewodnik poszliśmy na spacer w kierunku Fortu „Waligóra”. Podczas wędrówki mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Węgierskiej Górce m.in. dwóch legend na temat powstania nazwy miejscowości oraz tego, że na miejscowość mówi się „Westerplatte Południa”, gdyż była ona broniona podczas II wojny światowej podobnie jak gdańskie Westerplatte. Na koniec wycieczki mogliśmy wejść do środka bunkra „Wędrowiec”, w którym urządzone jest małe muzeum oraz zrobić sobie zdjęcia w wojskowym helikopterze. Niestety po tej pasjonującej wyprawie przyszedł czas na pakowanie się oraz powrót do domu.
Z wycieczki wróciliśmy pełni radości, była ona bardzo udana i pozwoliła na zacieśnienie relacji w klasie. Myślę, że wszyscy będziemy ją miło wspominać.

Bartłomiej Wiorek, Olga Madeksza, klasa IIIGC.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress