INTEGRACJA KL. 1MAT2 W PIĘKNYCH OKOLICZNOŚCIACH PRZYRODY

NewsyMożliwość komentowania INTEGRACJA KL. 1MAT2 W PIĘKNYCH OKOLICZNOŚCIACH PRZYRODY została wyłączona

29 i 30 września odbyła się wycieczka integracyjna klasy 1Mat2 do Węgierskiej Górki.
Po dotarciu do ośrodka „Jaz” w Węgierskiej Górce i zakwaterowaniu, wyruszyliśmy na szlak. Celem podroży była górska stacja turystyczna „Słowianka”. Podczas wycieczki nieustanne towarzyszyło nam błoto, które szczególnie odczuli właściciele białych butów i białych skarpetek. Po kilkugodzinnej wędrówce i jednym zmyleniu drogi dotarliśmy do „Słowianki”, gdzie mogliśmy coś zjeść i napić się gorącej herbaty.

Po odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Wszyscy byli już wyraźnie zmęczeni – część klasy parła do przodu, nie zważając na nic, byle tylko szybciej dostać się do pokoi i położyć w łóżkach, druga część natomiast szła powoli, robiąc systematyczne przerwy i oszczędzając siły.
Po dotarciu do ośrodka, zjedzeniu obiadu i krótkim odpoczynku przyszedł czas na ognisko. Kiełbaski, pieczonki(prażonki), gra na gitarze i taniec – tak można w skrócie opisać, co wydarzyło się podczas kilku wieczornych godzin. Po tym, jak dogasły płomienie, wszyscy udali się do pokoi i o 23 grzecznie położyli się spać…

Drugiego dnia przewodnik oprowadził nas po czterech fortach znajdujących się w pobliżu Węgierskiej Górki. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku w Żywcu, a także kilku innych zabytkowych budynków na terenie tego miasta. Po trudach ekspedycji klasa, wraz z opiekunami – Panią prof.Katarzyną Nessing oraz Panią prof. Marią Stecką, udała się na lody.

Jan Bińkowski

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress