„Integracja w Podzamczu”

NewsyMożliwość komentowania „Integracja w Podzamczu” została wyłączona

10 października uczniowie klas 1b oraz 1d udali się na wycieczkę do Ogrodzieńca pod czujnym okiem opiekunek – prof. Tkaczyk, prof. Kapicy, prof. Steckiej oraz prof. Garnik. Stawiliśmy się rano o godzinie 8:20 zwarci i gotowi do działania: wiedzieliśmy bowiem, że czeka nas prawdziwy survival.

Nie zawiedliśmy się. Kiedy już okrążyliśmy ruiny zamku, przyglądając się malowniczemu widokowi, jaki się przed nami rozciągał, zostaliśmy sprawnie podzieleni na grupy. Pani Asia, która przewodniczyła całej zabawie, zapoznała nas z interesującymi zadaniami, którym musieliśmy stawić czoła.

Tak oto wspólnie poradziliśmy sobie ze stawianiem namiotu i nauczyliśmy się filtrowania wody w warunkach polowych. Kolejnym zadaniem było wspięcie się na drzewo i zniesienie na dół jajka znajdującego się na samym szczycie. Z jajek zrobiliśmy później przepyszną jajecznicę na ognisku rozpalonym z pomocą lupy, trawy i noża. Następnie zdobywaliśmy skałki, wspinając się na sam szczyt, z którego mogliśmy podziwiać niezwykłe jesienne widoki – panorama bez wątpienia warta była trudu wspinaczki. Po tym, jak już każdy zszedł na ziemię, udaliśmy się na naukę robienia węzłów… między innymi kajdanek. Dużo frajdy dało nam strzelanie z indiańskich dmuchawek; satysfakcja z trafienia prosto w jabłko już za pierwszym razem była nie do opisania. Dopingowaliśmy się wzajemnie w każdym jednym zadaniu.

Po ćwiczeniach nadszedł czas na rozpalenie ogniska. Posililiśmy się pieczonymi kiełbaskami i chlebem (zagryzając bardzo dobrymi ogórkami kiszonymi!), a do picia otrzymaliśmy pyszną herbatkę. Był to czas na spokojne porozmawianie ze sobą, pośmianie się i odpoczynek po survivalowych zmaganiach.

Jednak wszystko, co dobre, ma swój koniec. Ze smutkiem wróciliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną… Jednak i ona nie była nudna! Urządziliśmy sobie integracyjne śpiewanie znanych hitów, co wychodziło nam – nieskromnie mówiąc – świetnie 😉

Wszyscy wróciliśmy do domu bogatsi o nowe doświadczenia i zintegrowani ze sobą.

Relację napisała uczennica klasy 1b – Alicja Sadowska

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress