Integracyjny wyjazd do Kotliny Kłodzkiej

NewsyMożliwość komentowania Integracyjny wyjazd do Kotliny Kłodzkiej została wyłączona

6 i 7 października 2016 roku upłynął nam pod znakiem zwiedzania i pieszych górskich wędrówek. Uczestnikami naszej wycieczki do Kotliny Kłodzkiej byli uczniowie klasy 1BCH1 i 1BCH2. Pod okiem Profesorów: Beaty Jaromin, Wiolety Garnik, Romualda Hassy i Jarosława Mizerskiego spędziliśmy miłe chwile.

Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, pierwszym punktem był krótki spacer wśród Błędnych Skał. Deszcz i niewysoka temperatura nie przeszkodziły nam dostrzec piękno Gór Stołowych i niecodzienny krajobraz. Droga powrotna przebiegała w pobliżu granicy z Czechami. Tam naszym oczom ukazywały się różnorakie barwy jesiennej przyrody.

Następnie udaliśmy się w stronę Czermnej. Znajduje się tam Kaplica Czaszek. Pan Przewodnik opowiedział nam dokładnie historię Kaplicy oraz to, w jaki sposób i dlaczego powstała. Budowa tego niezwykłego zabytku była pomysłem księdza Wacława Tomaszka, który chciał pomścić śmierć dzielnie walczących na terenie Ziemi Kłodzkiej podczas wojny trzydziestoletniej.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, gdzie poznaliśmy historię powstania papieru oraz tajniki jego wykonania. Na koniec mogliśmy zrobić własny arkusz papieru, co było bardzo ciekawym doświadczeniem.

Po tak zagospodarowanym dniu wcale nie mieliśmy dość! Kiedy przyjechaliśmy do naszego hotelu energia nadal nas rozpierała. Postanowiliśmy skorzystać z okazji i poszaleć na parkiecie. Wszyscy tańczyli, bawili się i śpiewali. Nim się obejrzeliśmy wybiła godzina ciszy nocnej i wróciliśmy do swoich pokoi.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Huty Szkła w Stroniu Śląskim, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak pracują i wykonują swoje rzemiosło hutnicy i jak krok po kroku powstają szklane przedmioty, które później służą jako ozdoba w naszych domach. Przekonaliśmy się, że praca tych ludzi nie jest prosta. Muszą być bardzo ostrożni, cierpliwi i precyzyjni.

Później wybraliśmy się na mała wystawę minerałów, a tuż po niej pojechaliśmy do Kopalni Złota. Pani Przewodnik, która nas oprowadzała, opowiadała bardzo ciekawie i humorystycznie o powstaniu kopalni i o różnych ciekawostkach z nią związanych. Najzabawniejszym punktem był zjazd ze zjeżdżalni i przejazd wagonikiem na powierzchnię. Tu zakończyliśmy zwiedzanie.
To był już ostatni element naszej dwudniowej wycieczki. W moim odczuciu wszyscy świetnie się bawili i na pewno chętnie powtórzyliby ten wypad.

Adrianna Wąwoźny 1BCH1

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania mini galerii z wyjazdu.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress