IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. S. STASZICA Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI

Od 1 września 2017 roku IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica stanie się IV Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica z Oddziałami Dwujęzycznymi.

DLACZEGO?

W naszej szkole istnieje tradycja nauczania dwujęzycznego, która sięga roku 1993. Prowadziliśmy eksperymentalne tzw. klasy zerowe dwujęzyczne, następnie klasy gimnazjalne dwujęzyczne we współpracy ze szkoła rejonową i, od roku 2005 Gimnazjum nr 25 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Zajęcia prowadzą native speakerzy i nauczyciele przygotowani do nauczania dwujęzycznego oraz kompetentni angliści, którzy mogą korzystać z nowoczesnych pracowni językowych. Od wielu lat współpracujemy z placówkami z Towarzystwa Szkół Twórczych, które zrzesza najbardziej innowacyjne licea w Polsce realizujące między innymi nauczanie dwujęzyczne oraz ze szkołami europejskimi w ramach programu Erasmus+. Bierzemy udział w niestandardowych inicjatywach, takich jak warsztaty językowe w Wielkiej Brytanii i USA, przeglądy anglojęzycznych form teatralnych, warsztaty translatorskie. Współpracujemy z wieloma uczelniami, które gwarantują także udział młodzieży w zajęciach w języku angielskim.

PO CO?

Wiemy, że istnieje duże zainteresowanie uczniów taką szkołą i jesteśmy w stanie zagwarantować młodzieży rozwijanie uzdolnień językowych oraz maksymalnie zwiększyć jej szanse na podjęcie studiów zarówno na renomowanych uczelniach w Polsce, jak i za granicą .Bezpośrednie sąsiedztwo Instytutu Filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego stwarza możliwość korzystania z jego oferty dydaktycznej. Będziemy jedyną szkołą o takim charakterze w mieście i chlubą Sosnowca. Chcemy połączyć bardzo dobre przygotowanie do matury i dwujęzyczność- co oznacza dla chętnych uczniów realizację rozszerzonego programu wybranych przedmiotów i poza tym opcję dwujęzyczności ( będzie ona możliwa w każdym powołanym zespole klasowym). Stworzymy nowe możliwości kształcenia dla młodzieży regionu oraz konkurencję dla innych liceów. Zaspokoimy oczekiwania zarówno tych uczniów, którzy chcą pogłębiać wiedzę z wybranych dziedzin nauki i oczekują wysokiego poziomu nauczania, jak i tych, którzy chcą przy tym jednocześnie poszerzać kompetencje w zakresie języka angielskiego.

JAK?

Ogłaszamy nabór do klas licealnych o następujących profilach:
matematyczny
matematyczny dwujęzyczny (z j. angielskim)
biologiczno – chemiczny
biologiczno – chemiczny dwujęzyczny (z j. angielskim)
biologiczno – chemiczno – matematyczny
medialno – prawny
medialno – prawny dwujęzyczny (z j. angielskim).