IV Staszicowska Gala Mistrzów

NewsyMożliwość komentowania IV Staszicowska Gala Mistrzów została wyłączona

28 maja 2019 roku odbyła się w naszej Szkole IV Staszicowska Gala Mistrzów, na której, tradycyjnie już, nagrodzono „Najlepszych z najlepszych” – wszystkich uczniów, którzy konsekwentnie rozwijając swoje naukowe i artystyczne pasje, dzięki talentowi oraz swej systematycznej pracy, sięgnęli po laury w olimpiadach, turniejach i konkursach. Uczestnikami gali, którą prowadzili Zuzanna Haberka oraz Jakub Szkutnik, byli Laureaci licznych konkursów i olimpiad, zaproszeni Goście, Nauczyciele, Dyrekcja Szkoły oraz delegacje klas. Uroczystość wzbogacały przemiłym muzycznym akcentem występy Emilii Głowy, Alicji Paduli oraz Kamili Burdy i Martyny Kuci..

Nagradzaliśmy wielkim uznaniem tegorocznych laureatów i finalistów olimpiad ogólnopolskich, również z grona uczniów klas maturalnych. Warto wspomnieć, iż w bieżącym roku szkolnym nasi Gimnazjaliści wywalczyli aż 32 tytuły w Wojewódzkich Konkursach z siedmiu przedmiotów.
Wręczone zostały nagrody w Staszicowskich Konkursach Naukowych, których ideą  jest nie tylko popularyzacja wybranych przedmiotów, naukowa rywalizacja na najwyższym poziomie, lecz także kultywowanie pięknej tradycji naszej Szkoły. Od lat, bowiem,  ogromną popularnością cieszą się fizyczne „Zillingierki,”„Kram z poezją,” czy „Bomba z matmy,” w których zawarta jest pamięć o Osobowościach, takich jak pan Dyrektor Waldemar Zillinger, pan Dyrektor Bogusław Kabała, pan Profesor Jerzy Kram czy pan Profesor Stanisław Bomski.

Szczególne podziękowanie skierowane zostało do osób, bez których nie byłoby przecież sukcesu naszych MŁODYCH TALENTÓW. To właśnie merytoryczne wsparcie NAUCZYCIELI, ich doświadczenie, opieka i sztuka motywacji – przekuły się w SUKCES, którego byliśmy świadkami.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress