IX edycja Staszicowskich Spotkań z Nauką rozpoczęta!

W piątek 23 listopada mieliśmy okazję gościć uczniów Szkoły Podstawowej nr 45 na IX edycji Staszicowskich Spotkań z Nauką pt.„Przyjdź i zobacz, jak liczymy w Staszicu – czyli… z matematyką i fizyką za pan brat!”. Gospodarzami byli uczniowie klasy 1a z Panią prof. J.Grzywnowicz.

Uczniowie klasy 1b (dla uściślenia – klasy łączącej grupy biologiczno-chemiczną i humanistyczną) pod opieką prof. J. Grzywnowicz poprowadzili dwujęzycznie lekcję matematyki na temat ” Wyrażenia algebraiczne – Algebraicexpressions„. Pierwszą i trzecią godzinę pobytu wypełniły zajęcia z fizyki prowadzone przez Panią prof. K. Nessing. Nasi nowi znajomi z klasy ósmej zaznajomili się na tych lekcjach z siłami bezwładności. Poznali różnicę między inercjalnym i nieinercjalnym układem odniesienia oraz mieli okazję zapoznać się ze zjawiskami opisującymi falę mechaniczną i elektromagnetyczną, czyli światło. W czasie lekcji „Optyka falowa i geometryczna – doświadczenia” sami wykonywali doświadczenia i wspólnie z nauczycielem dyskutowali na temat obserwowanych zjawisk. Podczas ostatniej lekcji prowadzonej przez dyr. Grzegorza Walotka „Jak liczyć sprytnie?” – jak sam temat mówi, poznali sztukę szybkiego i sprytnego liczenia.

Mamy nadzieję, że wykorzystacie te wskazówki w dalszej edukacji. Dzięki lekcjom prowadzonym przez naszych nauczycieli, w obecności starszych koleżanek i kolegów ósmoklasiści poczuli się jak Staszicaki z krwi i kości!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.