JAK DOBRZE ZACZĄĆ, ABY ŹLE NIE SKOŃCZYĆ… O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SŁÓW KILKA

13 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z okazji przypadającego właśnie Tygodnia Przedsiębiorczości. Prowadził je dr Bartłomiej Gabryś, wykładowca zaprzyjaźnionego z nami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a tytuł brzmiał „Jak dobrze zacząć, aby źle nie skończyć… O przedsiębiorczości słów kilka”. Pan Doktor w bardzo interesujący sposób przekazał nam wiedzę na temat rozpoczynania własnej działalności oraz powodów, dla których się przed nią wzbraniamy. Zachęcił nas do podawania różnorakich mitów związanych z zakładaniem firm – przykładem może być słynne powiedzenie „pierwszy milion trzeba ukraść”. Wyjaśnił nam różnice pomiędzy ryzykiem a niepewnością i uświadomił, że prawdziwy przedsiębiorca powinien zaprzyjaźnić się z ryzykiem. Dowiedzieliśmy się również, że Polska całkiem dobrze radzi sobie w międzynarodowym rankingu innowacyjności (45. miejsce) według Globalnego Indeksu Innowacyjności. Pan Doktor nawiązał z nami wspaniały kontakt, dzięki czemu zajęcia bardzo nas zainteresowały i ze smutkiem opuszczaliśmy salę. Na pewno wykorzystamy zdobyte informacje i mądre rady w przyszłości!

Emilia Głowa, Alicja Sadowska 1b