Jakub Lasota podwójnym Finalistą Olimpiad z Wiedzy o Społeczeństwie

Z wielką przyjemnością i nieskrywaną dumą informujemy, że Jakub Lasota z klasy II A został podwójnym finalistą Olimpiad z Wiedzy o Społeczeństwie:

1. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym organizowanej przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego,

2. Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie organizowanej przez Centrum Organizacji Przedmiotowo – Tematyczno – Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno – Historycznych prowadzone przez Stowarzyszenie Edukacyjno – Oświatowe COPTIOSH w Białymstoku.

Tytuły te otwierają Jakubowi wstęp na wybrane uczelnie, na których wynik z matury z wiedzy o społeczeństwie traktowany jest na 100%.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem MEN zdecydowało o odwołaniu w tym roku szkolnym etapu centralnego wszystkich olimpiad przedmiotowych i nieprzyznawaniu uczestnikom olimpiad z listy ministerialnej tytułu laureata. Wszystkim uczestnikom zakwalifikowanym do etapu centralnego przyznany został tytuł finalisty, gwarantujący skorzystanie z przysługujących im uprawnień.

Jakub jest uczniem klasy II, ma więc szansę pochwalić się swoją wiedzą za rok i zawalczyć w finale z innymi o tytuł laureata.

Jakub dodatkowo dostał się do etapu wojewódzkiego V Olimpiady Solidarności.
Jego opiekunem jest dr Paweł Matyszkiewicz. Serdecznie gratulujemy!