„Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rozrywki

NewsyMożliwość komentowania „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rozrywki została wyłączona

19 października grupa kilkunastu uczniów klas pierwszych i drugich liceum wraz z panią profesor Agnieszką Morawską oglądała kultowy już musical „Jesus Christ Superstar” wystawiony na deskach chorzowskiego Teatru Rozrywki. Spektakl był wielokrotnie nagradzany, a od siedemnastu lat niezmiennie bawi i zachwyca widzów, dlatego musieliśmy go zobaczyć na własne oczy.

Spektakl opisywał ostatnie trzy dni życia Jezusa Chrystusa w nietypowej, rock’n’rollowej interpretacji. Była i nowa (odważna!) odsłona Marii Magdaleny i zniewalający, surowy głos Judasza, targanego emocjami i rozterkami.

Chrystus został wykreowany na idola młodzieży. Aktorzy idealnie odegrali swoje role, widoczne było ich poświęcenie oraz pasja włożona w stworzenie zapierającego dech w piersiach widowiska. Doskonale ukazali oni emocje, jakie przeżywali uczestnicy wydarzeń z początku naszej ery. Mogliśmy zobaczyć miłość, żal, skruchę i nienawiść. Wszystko to w rockowej oprawie muzycznej, która czyniła opowiadaną historię jeszcze bardziej interesującą i przystępną dla widza. Cała opowieść została przedstawiona w zupełnie inny sposób niż moglibyśmy się spodziewać. Długo nie mogliśmy ochłonąć z wrażenia. Sam fakt osadzenia postaci Jezusa Chrystusa w ciężkiej oprawie muzyki rockowej był niezwykły.

Na pochwałę zasługują również kostiumy, jakie mieli na sobie bohaterowie. To właśnie one pozwalały nam zorientować się w toczących się wydarzeniach. Stroje były kolorowe, nowoczesne, a niektóre z nich można określić jako wręcz erotycznie wyzywające, co stawiało przedstawioną historię w zupełnie innym świetle.

O tym, że sztuka spodobała się nie tylko nam, świadczyć mogły gromkie brawa kończące spektakl. Ci, którzy mieli przyjemność zobaczyć przedstawienie, na pewno są zdania, że było warto. A do tych, którzy jeszcze go nie widzieli, kierujemy gorące słowa zachęty: polecamy udać się do Teatru Rozrywki w Chorzowie na „Jesus Christ Superstar”. Warto!

Tekst przygotowały: Weronika Iwanczewska i Karolina Musialik z kl. 2hum

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress