KANGUR MATEMATYCZNY – CZYLI MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO MATEMATYKI

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR ma za zadanie sprowokować jak najliczniejszą manifestację matematyczną. To prawdziwe święto matematyki i świetna forma popularyzowania tej dziedziny nauki.Konkurs ma charakter jednorazowego testu a zadania są układane przez władze stowarzyszenia Kangouron Sans Frontie’res i zróżnicowane w zależności od grupy wiekowej.Wspólna dla różnych krajów data zmagań oraz te same polecenia podnoszą atrakcyjność konkursu, którego celem nie jest tworzenie rankingów, tylko szerzenie MIŁOŚCI DO MATEMATYKI!!!

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR cieszy się w naszej szkole od lat ogromną popularnością. Nie inaczej było 17.03.2016 r. Punktualnie o godzinie 9:00 aż 101 osób z gimnazjum i liceum przystąpiło do rozwiązywania testów. Najliczniejsza była grupa w kategorii KADET, czyli uczniowie z klas pierwszej i drugiej gimnazjum – prawie 40 osób, następnie JUNIORZY, czyli trzecia klasa gimnazjum i pierwsza liceum, resztę stanowili STUDENCI, czyli druga i trzecia klasa liceum. Zadania wzbudziły wiele emocji. Trzeba było wykazać się wiedzą, pomysłowością, wyobraźnią a także dobrą strategią. Mamy nadzieję, że wielu uczestników dzisiejszych zmagań zostanie nagrodzonych lub wyróżnionych.

Wszyscy przeżyli zabawę z matematyką i wzięli udział w najbardziej masowej imprezie matematycznej na świecie!