Klasa 2BCH na dniach otwartych Wydziału Farmacji

NewsyMożliwość komentowania Klasa 2BCH na dniach otwartych Wydziału Farmacji została wyłączona

W dniu 5 czerwca klasa 2BCH pod opieką pani prof. Ewy Mróz i pani prof. Małgorzaty Morkis brała udział w dniach otwartych Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Na początku uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu pani doc. dr hab. Joanny Goli pt. „Komórki macierzyste – fantastyczne i praktyczne”. Uczniowie mieli możliwość zwiedzić pomieszczenia różnych katedr wydziału, zapoznać się z metodami prowadzenia ćwiczeń, wyposażeniem sal laboratoryjnych oraz poznać wykładowców i przedstawicieli samorządu studenckiego. Uczestnicy sprawdzili się w mini-warsztatach pt. „Człowieku – pokaż co masz w środku”, rozważali, czy maści i kremy to leki czy kosmetyki, poznali farmakognozję od kuchni, badali jakość okolicznych wód, uczestniczyli w zajęciach „Kleszcze i coś jeszcze”, poczuli „chemię do chemii” i dowiedzieli się, jak „odnaleźć igłę w stogu siana” na zajęciach ze spektroskopii mas. Dowiedzieli się również, „co kryje się w kropli krwi”, kim są „biochemiczni mordercy” i odpowiedzieli na pytanie, „czy ktoś widział DNA?”.