Klasa 2mat1 uciekła!

NewsyMożliwość komentowania Klasa 2mat1 uciekła! została wyłączona

Escape room to rozrywka, w ramach której gracze zamykani są w specjalnie przygotowanych i zaadoptowanych pomieszczeniach, pełnych zagadek i zadań do wykonania. Celem zabawy jest zwykle wydostanie się na zewnątrz przed upływem określonego czasu. Gra łączy elementy rozwiązywania zadań, współpracy i angażującej fabuły, na którą gracze mają aktywny wpływ. Nad całością czuwają mistrzowie gry, którzy pomagają w wykonywaniu zadań i urozmaicają doświadczenia uczestników.

Escape roomy mogą być bardzo skuteczne w edukacji ze względu na ich zdolność dostosowywania się do każdego przedmiotu. Literatura XX wieku? Psychologia stojąca za przestępcami? Eksperymenty fizyczne? Nie ma problemu. Ograniczeniem jest wyłącznie pomysłowość, a escape roomów o różnym charakterze w Polsce jest prawie 1000. Z badań wynika, że po wizytach w pokojach ucieczki wśród uczniów znacznie wzrasta chęć zdobywania wiedzy i zaangażowanie w naukę. Tego rodzaju rozrywka, niezależnie od tematu wykonywanych zadań, ćwiczy krytyczne myślenie oraz umiejętność analizowania czy podejmowania szybkich i trafnych decyzji.

We wtorek uczniowie klasy 2MAT1 próbowali swych sił w klasycznych kryminalnych fabułach rodem z Baker Street, w futurystyczym reaktorze 404, na przerażającym strychu alchemika i w techno-fabularnej łodzi podwodnej. Nie możemy zdradzać zagadek, nie możemy reklamować pokojów, ale możemy Was zapewnić – było super! Polecamy wszystkim!

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress