KLASYFIKACJA GENERALNA NA NAJBARDZIEJ USPORTOWIONĄ SZKOŁĘ SOSNOWCA

Na uroczystej Miejskiej Gali Mistrzów zostały wręczone puchary dla sześciu najbardziej usportowionych szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych naszego miasta.

IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w kategorii dziewcząt zajęło II miejsce. Puchar w towarzystwie Pana Dyrektora i przedstawiciela nauczycieli wychowania fizycznego odebrała w imieniu wszystkich startujących w zawodach sportowych w ciągu całego roku szkolnego 2015/2016 Laura Chela z klasy I BCH – uczennica, która osiągnęła w tym roku największe sukcesy dla szkoły na arenie sportowej Sosnowca i województwa. Największe jej osiągnięcie w dziedzinie sportu szkolnego to IX miejsce w „Licealiadzie” – w finałach województwa śląskiego w piłce plażowej w Mysłowicach, które po eliminacjach w Sosnowcu (II miejsce) i Dąbrowie Górniczej (II miejsce)wraz z koleżanką z klasy Barbarą Chłapek udało się wywalczyć.

W kategorii chłopców IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica zajęło IV miejsce. Puchar w tym samym towarzystwie odebrali chłopcy z klasy I MAT 1 – Bartosz Głowacki i Piotr Nowak. Największym osiągnięciem tych uczniów było III miejsce w półfinałach województwa śląskiego w Dąbrowie Górniczej w piłce plażowej.

Gimnazjum nr 25 im. S. Staszica w kategorii dziewcząt zajęło XIII miejsce, a w kategorii chłopców XI miejsce.

Wszystkie relacje ze startów uczniów Gimnazjum i Liceum w poszczególnych dyscyplinach znajdują się na stronie szkoły, a szczegółowa punktacja na stronie Szkolnego Związku Sportowego.

Na gali zostały wręczone także nagrody w klasyfikacji ogólnej za zawody w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca.

IV Liceum Ogólnokształcące zajęło II miejsce, a Gimnazjum nr 25 III miejsce. Puchar dla Liceum wraz z Aleksandrą Dudek odbierać miał Oskar Strumiński, ale umilał czas na gali śpiewając, więc Ola musiała udźwignąć to sama. Puchar dla Gimnazjum odebrały zawodniczki, które godnie reprezentowały szkołę w biegach pływackich – Patrycja Hermanowska i Zuzanna Grabowska.

Gratulacje!!!!

Izabela Bałtrukiewicz