KLASYFIKACJA GENERALNA NA NAJBARDZIEJ USPORTOWIONĄ SZKOŁĘ SOSNOWCA

NewsyMożliwość komentowania KLASYFIKACJA GENERALNA NA NAJBARDZIEJ USPORTOWIONĄ SZKOŁĘ SOSNOWCA została wyłączona

Na uroczystej Miejskiej Gali Mistrzów zostały wręczone puchary dla sześciu najbardziej usportowionych szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych naszego miasta.

IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica w kategorii dziewcząt zajęło II miejsce. Puchar w towarzystwie Pana Dyrektora i przedstawiciela nauczycieli wychowania fizycznego odebrała w imieniu wszystkich startujących w zawodach sportowych w ciągu całego roku szkolnego 2015/2016 Laura Chela z klasy I BCH – uczennica, która osiągnęła w tym roku największe sukcesy dla szkoły na arenie sportowej Sosnowca i województwa. Największe jej osiągnięcie w dziedzinie sportu szkolnego to IX miejsce w „Licealiadzie” – w finałach województwa śląskiego w piłce plażowej w Mysłowicach, które po eliminacjach w Sosnowcu (II miejsce) i Dąbrowie Górniczej (II miejsce)wraz z koleżanką z klasy Barbarą Chłapek udało się wywalczyć.

W kategorii chłopców IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica zajęło IV miejsce. Puchar w tym samym towarzystwie odebrali chłopcy z klasy I MAT 1 – Bartosz Głowacki i Piotr Nowak. Największym osiągnięciem tych uczniów było III miejsce w półfinałach województwa śląskiego w Dąbrowie Górniczej w piłce plażowej.

Gimnazjum nr 25 im. S. Staszica w kategorii dziewcząt zajęło XIII miejsce, a w kategorii chłopców XI miejsce.

Wszystkie relacje ze startów uczniów Gimnazjum i Liceum w poszczególnych dyscyplinach znajdują się na stronie szkoły, a szczegółowa punktacja na stronie Szkolnego Związku Sportowego.

Na gali zostały wręczone także nagrody w klasyfikacji ogólnej za zawody w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca.

IV Liceum Ogólnokształcące zajęło II miejsce, a Gimnazjum nr 25 III miejsce. Puchar dla Liceum wraz z Aleksandrą Dudek odbierać miał Oskar Strumiński, ale umilał czas na gali śpiewając, więc Ola musiała udźwignąć to sama. Puchar dla Gimnazjum odebrały zawodniczki, które godnie reprezentowały szkołę w biegach pływackich – Patrycja Hermanowska i Zuzanna Grabowska.

Gratulacje!!!!

Izabela Bałtrukiewicz