KLAUDIA KORLACKA ZAJĘŁA I MIEJSCE W DIECEZJALNYM ETAPIE OLIMPIADY TEOLOGICZNEJ.

Tegoroczna maturzystka z kl.III MAT1, podobnie jak w ubiegłym roku, zajęła 1 miejsce w elimnacjach diecezjalnych Olimpiady Teologii Katolickiej.

Gratulujemy imponującej wiedzy, w tym roku na temat.”Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu  Benedykta XVI i Franciszka”.

Przed Klaudią jeszcze finał ogólnopolski OTK w Łodzi, w dniach 5-7 kwietnia, a niedługo później „maraton maturalny”.Tym bardziej podziwiamy wspaniałą  postawę, pracowitość, a zarazem wielką odwagę oraz skromność naszej reprezentantki!!!

A sama Klaudia mówi tak: „Konkurs ten pozwolił mi sięgnąć do dzieł, do których sama z siebie bym nie sięgnęła. A dzieła te warte są tego, by je przeczytać. Otwierają one człowiekowi nowe drogi. Ukazują horyzonty. Pokazują drogę, która może być właśnie ta właściwa. Dzieła te pokazują też, jakie problemy są wokół nas i dają rady, jak z nimi walczyć. Mnie ten konkurs utwierdził w tym, że wiem niewiele. Co roku przekonuję się, jak bogata jest nasza wiara. Jak rozbudowana.

Trafiłam na ten konkurs przypadkiem i bardzo się z tego powodu cieszę. Nie liczy się dla mnie wygrana, ale przyjemność dowiedzenia się czegoś więcej, poczytania dzieł przewodników Kościoła.”

Anna Matusewicz

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress