KOLEJNY SPORTOWY SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW!

NewsyMożliwość komentowania KOLEJNY SPORTOWY SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW! została wyłączona

W czwartek 30.03.2017 odbyły się finały Mistrzostw Sosnowca w Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych. W finałowym turnieju znalazły się 4 szkoły: GM nr 2, GM nr 9, GM nr 24 i GM nr 25. W meczu o finał zagraliśmy z GM nr 9 i po emocjonującym meczu niestety przegraliśmy 2 : 3. Bramki dla naszej drużyny strzelili: Eryk Kalbara z 2GB i Grzegorz Flak z 3 GB.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny GM nr 2 i GM nr 24 i tutaj też nie brakowało emocji. Po rzutach karnych do finału awansowała drużyna z GM nr 2. Tak więc o III miejsce przyszło nam się zmierzyć z GM 24, szkołą powszechnie uznaną, jako sportową. Po bardzo dobrej grze, pokonaliśmy faworyzowane gimnazjum – 3 : 2 , a bohaterem meczu został Wojtek Lewicki, który ustrzelił hattricka czyli strzelił 3 bramki w jednym meczu. Pierwsze miejsce zajęło GM nr 9, które w finale zmierzyło się z GM nr 2, wygrywając 5:4.

Podsumowując, poziom turnieju finałowego był bardzo wyrównany, a nasza drużyna, choć nie była faworytem, pokazała się z bardzo dobrej strony, minimalnie przegrywając z późniejszym zwycięzcą turnieju. Wielkie gratulacje za uzyskany wynik i zaangażowanie w trakcie meczów. Życzymy powodzenia w przyszłym roku!

A oto skład drużyny: Wojtek Lewicki 3GB, Kuba Nowosiński 3GB, Grzegorz Flak 3GB, Max Zając 2GB, Eryk Kalbara 2GB, Marcin Płonka 2GB, Karol Kozłowski 2GA, Piotr Kwapień 2GA, Adam Szwaja 1GA, Roch Olesiński 1GA. Opiekunem i trenerem drużyny jest mgr Piotr Grabowski.