„Komunikacja przez taniec?”

NewsyMożliwość komentowania „Komunikacja przez taniec?” została wyłączona

Dnia 22.03. kolejny już raz w tym roku szkolnym, mieliśmy okazję „spotkać się na parkiecie” z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie, tym razem to my, czyli 18-osobowa grupa wolontariuszy, wraz z panią Anna Matusewicz, byliśmy gośćmi.
„Taniec wyzwala pozytywne emocje (…) znikają wtedy wszelkie bariery: wstydu, inności, nieporadności (…), wtedy najbardziej jest się sobą z innymi (…), miło jest spojrzeć komuś prosto w oczy, uścisnąć dłoń, uśmiechem odpowiedzieć na uśmiech…”

Otwarci na innych, doświadczeni w relacjach z innymi – nasi Wolontariusze chętnie uczestniczą w niezwykłych spotkaniach z dziećmi i z młodzieżą z niepełnosprawnością, aby pokazać, że młodzi ludzie wcale nie różnią się tak bardzo – mają podobne pasje, marzenia, pragnienia i tęsknoty. Mogą razem wielbić Boga, bo trzeba podkreślić, że oprócz popularnych tańców integracyjnych, takich jak: taniec rumuński czy belgijka, mogliśmy wspólnie zatańczyć do takich utworów, jak: ”Papież Słowiański”, ”Jezus Chrystus moim Panem jest”, ”Sing Hallelujah”!

Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania:). Mamy nadzieję, że tym razem, na parkiecie w naszej szkole!

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress