Konkurs „Zakochaj się w Sosnowcu”

W dniu 18 maja 2018 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym w Sosnowcu odbył się konkurs dla uczniów klas II sosnowieckich gimnazjów zorganizowany przez nasze liceum i Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wzięło w nim udział 48 uczniów z 12 sosnowieckich szkół. Każde gimnazjum wystawiało czteroosobową drużynę: dwójkę uczniów do konkursu z wiedzy o Sosnowcu i dwójkę do konkursu sportowego. W tym pierwszym z wymienionych uczniowie mieli odpowiedzieć na 30 pytań dotyczących dziejów Sosnowca w okresie I wojny światowej i pierwszych dni niepodległości oraz wykazać się znajomością biografii znanych osób urodzonych w Sosnowcu lub związanych mocno z naszym miastem. Konkurs sportowy natomiast składał się z pięciu konkurencji: rzutu do kosza, strzału na bramkę, biegu, odbijania przez siatkę oraz toru przeszkód. Wyniki obu konkursów zostaną ogłoszone już w czwartek 24 maja 2018 r. na uroczystej gali z udziałem prezydenta miasta w sosnowieckiej „Muzie”. W czasie wspomnianych konkursów IV Liceum Ogólnokształcące odwiedził również pełnomocnik prezydenta miasta, pan Mateusz Bochenek, wraz z radną Wandą Olko. Dla uczniów klas II gimnazjum przeprowadzili wspólnie „Lekcję prezydencką”, pokazując im kompetencje i ostatnie działania władzy uchwałodawczej i wykonawczej sosnowieckiego samorządu.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.