„Kromka Chleba dla Sąsiada” – szkolny wolontariat w akcji!

„Kromka Chleba dla Sąsiada” jest akcją wolontariuszy Caritas, która prowadzona jest od 2002 roku i polega na niesieniu pomocy osobom starszym, opuszczonym, cierpiącym z powodu niedostatku. Jej celem jest uwrażliwienie lokalnych społeczności na potrzeby innych oraz wzbudzenie życzliwości i zainteresowania losem sąsiadów, o których często wiemy niewiele.

Żyjemy szybko zapatrzeni we własne, często błahe, problemy i nie dostrzegamy tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy. Zazwyczaj są to osoby mieszkające tuż obok, które spotykamy codziennie. Ta niezwykła akcja miała nas uwrażliwić na ludzką krzywdę i pokazać, że przy niewielkim wysiłku, ale w dużej grupie możemy zrobić coś naprawdę wielkiego.

Uczniowie działający w szkolnym wolontariacie – Zofia Mendrek, Aleksandra Kaszubowska, Błażej Błoch, Grzegorz Myga, Natasza Cok, Martyna Wałęsa, Nadia Olszewska, Martyna Linscheid, Aleksandra Krupka, Maja Jakoniuk, Roch Olesiński, Katarzyna Korus, Alan Wójcik, Kamil Binko, Rafał Zarzycki, Aleksandra Nowak, Oskar Antonik, Sara Łudzeń i Ewa Siemieniec – wspaniale się spisali, zbierając żywność dla najbardziej potrzebujących.

Cały zespół pracujący w sobotę zebrał 150 kg produktów żywnościowych.

Brawo!! Jesteście WIELCY!

Za poświęcenie i współpracę dziękują wolontariuszom koordynatorki: p. Anna Matusewicz i p. Wioleta Garnik.