KUŹNIA TALENTÓW – „ Zaglądamy do wnętrza człowieka”

W czwartek 24 stycznia odbyła się kolejna edycja zajęć dla ósmoklasistów z cyklu Kuźnia Talentów. Tym razem uczniowie mieli okazję wejść w świat biologii. Zajęcia były prowadzone przez dr Ewę Mróz. Na początku uczestnicy wysłuchali krótkiego wykładu na temat anatomii człowieka, jednak skupili się głównie na budowie serca, płuc oraz oka. Mieli okazję zobaczyć sekcję serca i płuc, a następnie podzielili się na trzyosobowe grupy i każda z nich przeprowadzała sekcję oka przy wsparciu uczniów klasy 2BCH. Świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, przez chwilę czując się jak młodzi chirurdzy. Po skończonej sekcji zachęceni sprawnością, z jaką poradzili sobie z zadaniem, postanowili stawić czoła kolejnemu wyzwaniu, jakim było złożenie anatomicznego modelu człowieka. Z tym również poradzili sobie naprawdę świetnie. Warsztaty w ramach Kuźni Talentów były dla uczniów bardzo ciekawym spotkaniem z biologią, dzięki któremu poznali ją od innej, mniej książkowej strony.

Uczennica klasy 2BCH

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.