„Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”

Gabriela Płatek z kl. 3hum odebrała dzisiaj w Krakowie, zyskując tytuł laureata, dyplom-wyróżnienie i nagrodę w ogólnopolskim konkursie literackim organizowanym przez Fundację Underground z Krakowa, która zajmuje się od lat popularyzacją twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Jak już o tym pisaliśmy, Gabriela napisała opowiadanie „Listopadowe liście” (o tematyce niepodległościowej, z wykorzystaniem tła historycznego regionu Zagłębia), a w finale z wyróżnieniem obroniła pomysł filmu, który mógłby powstać na kanwie tego opowiadania. Tym bardziej należy docenić wysiłki Gabrysi, że konkurencja była naprawdę duża, a konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy!

Przy okazji wizyty w Krakowie zwiedziliśmy: Muzeum Armii Krajowej, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Collegium Maius, Wydział Polonistyki UJ (w którego progi Gabriela być może zawita w przyszłym roku) oraz galerię malarstwa w Muzeum Narodowym w Sukiennicach. Ponadto wysłuchaliśmy trzech (!) recitali piosenek Jacka Kaczmarskiego. Ależ ta twórczość ma siłę!

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress