Lekcja wychowawcza w klasie 2GB

„350 lat temu, Ludwik XVI (zwany królem Słońce – „Le roi de Soleil”) sprowadził weneckich mistrzów do Francji, gdzie zaczął produkować szkło. Tak powstała pierwsza szklana manufaktura.”
…A dzisiaj, na lekcji wychowawczej, dzięki Pani Ilonie Piwkowskiej (mamie jednego z naszych kolegów) dowiedzieliśmy się o firmie Saint-Gobain, która od czterech wieków kontynuuje tę tradycję, chociaż poszerzyła ją o kilka innych branż.

Wiemy już, że od 1995 roku w Dąbrowie Górniczej znajduje się największa w Europie fabryka szkła płaskiego. Nieco mniejszy, ale równie pokaźny zakład znajduje się w Gliwicach, jednak produkuje się tam wełnę izolacyjną.
Firma Saint-Gobain może pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak: domy multi-comfort czy sterowane dotykiem szyby samochodowe (ciekawostka: takie są już produkowane od kilkunastu lat!). Dowiedzieliśmy się również tego, że w 2012 „byli na Marsie” – a dokładniej stworzyli części do łazika, który tam wylądował.

Na koniec lekcji dostaliśmy prezent – firmowe odblaskowe opaski na ręce ze światełkami, które sprawiły naszej klasie dużo radości.

Nasz Gość pokazał nam, że warto uczyć się języków, a również zachęcił do dołączenia w przyszłości do społeczności firmy. Bardzo chcemy podziękować Pani Piwkowskiej za przeprowadzony wykład oraz pomoc od firmy w postaci sfinansowania remontu naszej klasopracowni.

Emilia Głowa i Karolina Ćwieląg, 2GB

 

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress