LEKCJE OTWARTE Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO

Dnia 28.02.2018 roku w naszej szkole odbyły się kolejne lekcje otwarte z języka francuskiego. Pierwszą lekcję przygotowali i poprowadzili uczniowie Gimnazjum Nr 24 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach. Na początku nasi Goście przedstawili swoją szkołę, jej historię i osiągnięcia, następnie przeszliśmy do głównych tematów spotkania, czyli matematyki i historii. Mogliśmy poznać słownictwo związane z zagadnieniem „Koła i okręgi”, po czym rozwiązywaliśmy przygotowane zadania i sprawdzaliśmy wyniki. Oczywiście wszystko po francusku. Druga część to „Historia Francji”. Poznaliśmy w „pigułce” historię kraju języka, którego uczymy się, poprzez wszystkie panujące dynastie i najważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce w danym okresie. Całość wzbogacona została serią zdjęć. Podsumowaniem tej części lekcji był quiz.

Druga lekcja przygotowana została przez uczennice naszego gimnazjum Ewę Białczyk i Agatę Łosiewicz. Dziewczęta skoncentrowały się na dwóch zagadnieniach „Znani Polacy we Francji” i „Znani Francuzi w Polsce”. Zaproszeni Goście wysłuchali krótkiej charakterystyki znanych osób z prezentowanych krajów. Wśród nich znaleźli się m.in. aktorzy, reżyserzy, piosenkarze, pisarze, malarze i politycy, nie tylko nam współcześni, ale także osoby z poprzednich okresów dziejowych. Nasi koledzy i koleżanki z „Kopernika” pracowali w grupach na przygotowanych dla nich zadaniach, sprawdzając swoje wiadomości.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które przygotowały i poprowadziły lekcje.

A bientôt.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.