Lokalna Akademia Sieciowa CISCO

Nasza szkoła uzyskała status Lokalnej Akademii Sieciowej CISCO. Dzięki aprobacie i wsparciu Pana Dyrektora Grzegorza Walotka, który podpisał umowę w programie Akademii Sieciowej Cisco (CNA) z Cisco Networking Academy Support Center działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszego Liceum do przystąpienia do grup Akademii. Udział w Akademii jest bezpłatny, a po zdaniu końcowego egzaminu otrzymać można oficjalny certyfikat CISCO. Instruktorem z uprawnieniami do prowadzenia szkoleń w zakresie kursu IT Essentials jest Pani Marzanna Grzeszczuk nauczyciel informatyki.

W firmie Cisco została opracowana własna, solidna platforma nauczania Cisco Networking Academy, która jest wiodącą na świecie. Szerzy doskonale wiedzę informatyczną i wprowadza w indywidualny program budowy kariery. Cisco Networking Academy jest dostępna z platformy netacad.com, która zapewnia uczniom – studentom komunikację poprzez zdalny dostęp do materiałów.

Program Cisco Networking Academy realizuje w praktyce hasło nauczania e-learning. Jest bardzo wygodny dla osób które chcą poszerzać swoje horyzonty i łączyć wiedzę teoretyczną z praktycznym jej zastosowaniem.

Certyfikat IT Essential

Jakie są korzyści z posiadania certyfikatu

Certyfikat IT Essentials to międzynarodowy dokument potwierdzający umiejętności zawodowe. Certyfikat honorowany jest na całym świecie, potwierdza wysoki poziom wiedzy oraz znajomość rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems. Certyfikat IT Essentials zapewnia:

– Podwyższenie poziomu umiejętności z zakresu budowy i obsługi komputera,
– Posiadanie kwalifikacji uznawanych na świecie,
– Poprawę zawodowych perspektyw i mobilności,

Dostęp do materiałów i programów, m.in.:
– CISCO VIRTUAL DESKTOP – Symulator komputera stacjonarnego;
– CISCO VIRTUAL LAPTOP – Symulator komputera mobilnego;
– CISCO PACKET TRACER – Zaawansowane narzędzie do budowy i symulacji sieci komputerowych.

Centralny serwer edukacyjny CNAMS (http://cisco.netacad.net) udostępnia akademiom pełny zestaw materiałów dydaktycznych oraz narzędzi do zarządzania wszystkimi aspektami programu. Dodatkowo CNAMS umożliwia bieżące testowanie nabytej przez uczniów wiedzy, śledzenie postępów nauczania oraz utrzymywanie odpowiedniej jakości kształcenia. Aby przystąpić do Akademii należy drogą mailową potwierdzić swój udział w zajęciach podając: imię, nazwisko, rok urodzenia. W mailu zwrotnym otrzymacie instrukcję postępowania z datą pierwszego spotkania organizacyjnego, na którym zostaną omówione szczegóły działania Akademii.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress