Mamy nowy Samorząd i Radiowęzeł!

NewsyMożliwość komentowania Mamy nowy Samorząd i Radiowęzeł! została wyłączona

Stało się. Po długiej kampanii i emocjach debaty wreszcie przeprowadziliśmy wybory. W naszej szkole już niedługo zmieni się Zarząd Samorządu Uczniowskiego, a nowe prezydium będzie tworzyć partia… GAP.

Całe głosowanie przebiegło bardzo sprawnie pod wodzą ustępującego SU, lecz także w obecności mężów zaufania z obu partii i opiekunki Samorządu – pani prof. Dziewięckiej. Oddano 451 głosów, co stanowi 87,4% wszystkich uczniów. Komitet pod wodzą Julii Krasińskiej, Michała Krupińskiego i Sylwii Ścigaj zdobył 59,2% głosów. Natomiast partia TED (Michał Graca, Aleksander Jaworski, Natalia Nowak) uzyskała 36,14% głosów. pojawiły się także głosy nieważne – 4,65%. Warto wspomnieć, że jak zwykle wśród tych ostatnich prym wodziły głosy oddane na Ruch Poparcia prof. Dariusza Kantora.

My, ustępujący SU, chcielibyśmy z tego miejsca jeszcze raz pogratulować zwycięzcom. Cieszymy się, że możemy oddać „szkołę” (to tak górnolotnie brzmi !) w odpowiedzialne ręce. Życzymy partii GAP przyjemnej i efektywnej działalności. Nie możemy jednak zapomnieć o słowach uznania dla partii TED, która wykazała się olbrzymią wytrwałością podczas ostatnich tygodni. Gratulujemy Wam także świetnego wyniku!

Należy jeszcze zaznaczyć, że jednocześnie odbyły się wybory do szkolnego Radiowęzła. Tu emocje były jednak trochę mniejsze, bo brała w nich udział tylko jedna formacja – Radiobangier. Uczniowie mogli więc zagłosować tylko za tą drużyną lub przeciwko niej. Ostatecznie Radiobangier uzyskał poparcie 75,21% uczniów. Przeciwko wypowiedziało się 22,14% społeczności szkolnej, a 2,63% głosów było nieważnych.

Przypominamy, że oficjalne przekazanie władzy (zarówno w SU jak i w Radiowęźle) odbędzie się podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Do tego czasu ustępujący mają czas na przekazania swoim następcom całej wiedzy, która niezbędna jest do płynnego wejścia w nową kadencję.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress