MARSZ NADZIEI

NewsyMożliwość komentowania MARSZ NADZIEI została wyłączona

W piątek 17 maja wolontariusze naszego gimnazjum i liceum przemaszerowali ulicami miasta w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Organizatorem XI Sosnowieckiego Marszu Nadziei było Sosnowieckie Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła.

Celem akcji było szerzenie idei opieki hospicyjnej i wolontariatu, uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby osób nieuleczalnie chorych, starszych, samotnych, niesamodzielnych, wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy. Termin „Pola Nadziei” odnosi się do przestrzeni między osobą chorą a osobą zdrową, którą powinniśmy właściwie i staranie zagospodarować.
Przemarsz rozpoczął się przed budynkiem Gimnazjum nr 16 na ul. Legionów 21 w Sosnowcu, o godz.: 10.30. Wszyscy uczestnicy wyruszyli wzdłuż ul. Legionów i skręcili w prawo w ul. Warneńczyka, następnie wzdłuż ul. Urbanowicz. Potem „żółty korowód” przemaszerował wzdłuż Al. Zwycięstwa, by na koniec dojść do Parku Sieleckiego.

Uczestnikami marszu byli wolontariusze z przedszkoli szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz członkowie Stowarzyszenia, przedstawiciele miasta, członkowie rodzin podopiecznych sosnowieckiego hospicjum i zaproszeni goście.

Uczestniczyliśmy w „Marszu Nadziei”, by pokazać osobom chorym nieuleczalnie, że nie są sami, że mogą otrzymać wsparcie w postaci profesjonalnej opieki medycznej, psychologicznej, duchowej, socjalnej, że mogą liczyć na obecność przy sobie życzliwej osoby, pamiętając o tym, że ciężar codziennego życia niesiony przez więcej niż jedną osobę, nie jest już tym samym ciężarem. Byliśmy tam, aby zamanifestować, że każdy etap życia jest jednakowo ważny i wartościowy. Wartość człowieka jest niezmienna bez względu na moment, w którym znajduje się na linii życia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress