MATEMATYCZKA WYGRYWA XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PRACĘ Z LITERATURY!

Klaudia Korlacka z II MAT1, uczennica i wychowanka prof. Bożeny Wojciechowskiej- Karbownik, wzięła udział w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach i zajęła w nim I miejsce!

Klaudia napisała w styczniu esej na temat:.
„Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej” (Lothar Zenetti). Bohaterowie literaccy i filmowi, którym nadzieja pomogła przetrwać trudne chwile.

Na uroczystości ogłoszenia wyników obejrzała ocenioną pracę i miała możność przeczytania recenzji, która podkreślała dojrzałość autorki eseju i jej wiedzę historycznoliteracką oraz świadomość europejskich kontekstów kulturowych.
W konkursie co roku bierze udział około 500 uczestników z całej Polski, tym bardziej zatem Klaudii (która chodzi do klasy z rozszerzeniem z matematyki i fizyki) należą się duże brawa!!! Pracę Klaudii można przeczytać na stronie pod tym linkiem, tekst będzie dostępny też w sekcji Warto Przeczytać w dziale Życie Szkoły.

W konkursie brała udział także Julia Dryps z I BCH1, której niewiele brakło do wyróżnienia. Przetarła szlak i na pewno w przyszłym roku o niej usłyszymy!

© Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15 w Sosnowcu

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress