MATURA 2016 klasy 3 GM (rocznik 2013)

NewsyMożliwość komentowania MATURA 2016 klasy 3 GM (rocznik 2013) została wyłączona

Popatrzcie na zdjęcie z września 2010 roku. Tacy byliście…

Domyka się szkolna epoka. Dziś „ostatni dzwonek”, potem maraton maturalny.
A pięć lat wstecz – 1 GM bawiła się filmowaniem scenek z „Balladyny”. Cztery lata temu – uczniowie 2 GM dali popis kabaretowy na wyjątkowym półmetku gimnazjalnym… W 2013 roku – klasa 3 GM, godnie i z talentem artystycznym, świętowała nadanie imienia Stanisława Staszica naszemu Gimnazjum, a potem pofrunęła do Londynu i do oszałamiających sukcesów szkolno-egzaminacyjno-konkursowych.

Z pewnej już odległości i z nieustanną sympatią patrzyłam przez ostatnie trzy lata – jak moi gimnazjalni wychowankowie wchodzą w licealne klasy (B-CH oraz MAT). Dorośleją, zmieniając się, bo: „żeby dojrzeć, trzeba dojrzeć”.
Zawsze ciepło myślę o całej klasie 3GM (czyli o Was i o Waszych Rodzicach).
Trzymam kciuki za pomyślność na maturze i we wszystkich życiowych egzaminach.
A na dalszą drogę – światełko z tekstów Wojciecha Młynarskiego, mistrza inteligentnych piosenek:

„Róbmy swoje!
Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa:
Kultura, sztuka, wolność słowa.”
„ Inteligencjo (…)
Jest mi wciąż potrzebna niby tlen
Twoja lekkość, dystans i ironia.”

Życzę moim dorosłym już „gumiśkom”, aby pozostając sobą, pokazywali światu najlepszą wersję samych siebie.

Barbara Strączek – polonistka i (nieustająco) wychowawczyni 3 GM