MICHAŁ STEFANIK Z KL. III MAT2 – FINALISTĄ LXIII OLIMPIADY ASTRONOMICZNEJ

Tytuł ten otwiera Michałowi wstęp na wybrane uczelnie, na których wynik z matury z fizyki traktowany jest na 100%.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem MEN zdecydowało o odwołaniu w tym roku szkolnym etapu centralnego wszystkich olimpiad przedmiotowych i nieprzyznawaniu uczestnikom olimpiad z listy ministerialnej tytułu laureata. Wszystkim uczestnikom zakwalifikowanym do etapu centralnego przyznany został tytuł finalisty, gwarantujący skorzystanie z przysługujących im uprawnień.

Przykro, że Michał nie będzie mógł pochwalić się swoja wiedzą na etapie centralnym i zawalczyć w finale z innymi o tytuł laureata. Na 63 osoby biorące udział w II etapie, Michał uzyskał 4 z najlepszych wyników i tym samym zakwalifikował się do etapu centralnego.

Michał jest dodatkowo Finalistą Olimpiady o Diamentowy Indeks z Fizyki i Matematyki oraz Finalistą Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego.