MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM

NewsyMożliwość komentowania MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NA UNIWERSYTECIE EKONOMICZNYM została wyłączona

Na dwa dni przed zakończeniem roku szkolnego, 17 czerwca, klasa 1a (profil matematyczny dwujęzyczny) wzięła udział w Międzynarodowej Konferencji „Enhancing Consumer Awareness” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Tematyka anglojęzycznych wykładów i zajęć skupiona była wokół praw konsumentów. Nie obyło się bez pojęć takich jak „American Dream” w kontekście zakupoholizmu i nabytej potrzeby rozwijania zachowań konsumpcyjnych.

Omówiony został sposób działań w Polsce UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) oraz sprawy (tzw. „kejsy”) w służbie konsumentom, jakie musi rozwiązywać ombudsman (czyli po prostu rzecznik praw obywatelskich) w Portugalii
.
Interaktywne zajęcia dotyczące praw konsumenckich na terenie Unii Europejskiej miały na celu przybliżenie przebiegu procedur zwrotów towarów zakupionych online z państw członkowskich innych niż Polska.

Wiedza nabyta w trakcie tego intensywnego dnia z pewnością będzie skutkowała lepszą znajomością naszych praw w przyszłości.

Zuza Karcz