MIELNO ALL INCLUSIVE, CZYLI NAUKA I RELAKS BEZ OGRANICZEŃ

SW dniach 1-9 czerwca klasa 2MAT1 uczestniczyła w obozie naukowo-sportowym w Mielnie. Wyjazd był organizowany przez Towarzystwo Szkół Twórczych, czyli organizację zrzeszającą najlepsze szkoły z Polski.

Podczas pobytu w tym nadmorskim miasteczku, rozpoczynaliśmy swój dzień od zajęć z języka polskiego i fizyki. Były to jednak lekcje inne od tych, które znamy, ponieważ odbywały się one nie tylko w salach, ale i na plaży. Mogliśmy poznać nowe sposoby na naukę oraz zobaczyć, jak naturalne warunki wpływają na przyswajanie wiedzy. Nie zabrakło pisania próbnych matur z fizyki oraz sprawdzianów, a „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego towarzyszyło nam od początku do końca naszej podróży. Po lekcjach spędzaliśmy wspólnie czas na plaży, grając w siatkówkę oraz godzinami rozmawiając. Były również osoby, które wolały bardziej aktywny wypoczynek. Oni popołudniami zmagali się w rozgrywkach z koszykówki i piłki nożnej. Wieczory mijały nam na długich spacerach brzegiem morza i graniu w gry planszowe przy zachodzącym słońcu. Nie zabrakło typowo nadmorskich atrakcji, czyli turnieju cymbergaja, którego pomysłodawcą była pani prof. Konina. Mistrzem okazał się Bartek Góral, a drugie miejsce zdobyła Karolina Adamus. Towarzystwo Szkół Twórczych zorganizowało również międzyszkolny turniej szachowy. Z dumą możemy powiedzieć, że uczeń naszej klasy, Adam Nowicki, zajął w nim drugie miejsce. Drugie miejsce w turnieju tenisa stołowego wywalczył również Julian Haładus. Oprócz ciężkiej pracy, jaką włożyliśmy w naukę, podczas wyjazdu pokazaliśmy także, że to właśnie ludzie ze „Staszica” bawią się najlepiej. Podczas obozowej dyskoteki nie mieliśmy sobie równych. Nasz wyjazd zakończyliśmy wspólnym oglądaniem ostatniego zachodu słońca oraz wymienieniu miłych słów i wspomnień z wycieczki.

Podczas tego dziewięciodniowego wyjazdu nasza klasa zżyła się jak nigdy wcześniej. Każdy miał okazję poznać lepiej innych i spędzić z nimi czas, co często jest niemożliwe w codziennym pośpiechu. Umocniliśmy przyjaźnie i zbudowaliśmy nowe. Oprócz tego rozwinęliśmy swoją kreatywność, a czas spędzony w nadmorskich warunkach miał pozytywny wpływ na naszą produktywność i chęci do nauki.

Zuzanna Binkiewicz

Serdecznie zapraszamy do  przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress