MISTRZOWIE W PŁYWANIU

NewsyMożliwość komentowania MISTRZOWIE W PŁYWANIU została wyłączona

16 marca 2016 r. odbyły się Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca w Pływaniu. Najlepsi pływacy naszego Gimnazjum i Liceum pod opieką Izabeli Bałtrukiewicz wystartowali w poszczególnych biegach.
Dzięki udanym startom Kornela Gały z klasy 1G (1 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 50m. – 28,87s, 1 miejsce w stylu zmiennym na dystansie 100m – 1:10,94min.), Patrycji Hermanowskiej z klasy 3G (2 miejsce w stylu grzbietowym na dystansie 50m. – 35,41s., 3 miejsce w stylu zmiennym na dystansie 100m. – 1:22,07), Szymona Gancarza, Juliana Haładusa, Kornela Gały i Patrycji Hermanowskiej, którzy w wyścigu sztafetowym 4 x50m zdobyli 3 miejsce – nasze Gimnazjum uplasowało się na 3 miejscu w punktacji drużynowej.
Do punktacji szkolnej liczyły się też starty: w stylu dowolnym na dystansie 50m. – Szymona Gancarza, Juliana Haładusa, Jakuba Nowosińskiego, Tomasza Głąba, w stylu klasycznym na dystansie 50m. Zuzanny Grabowskiej i Julii Bochniak.
IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica zajęło 2 miejsce w punktacji drużynowej. Najlepszym sportowcem z naszej szkoły został Oskar Strumiński z klasy I Mat, który z wynikiem 41,45s. w stylu klasycznym na dystansie 50m. zajął 1 miejsce oraz 1 miejsce w stylu motylkowym na dystansie 50m. – z wynikiem 40,06s.. Wiktoria Haberko z klasy II zajęła 2 miejsce w stylu klasycznym na dystansie 50m. – 47,96s., a Izabella Siemońska z klasy I BCh – 3 miejsce w tym samym biegu. Do punktacji szkolnej, startując w stylu grzbietowym na 50m., dorzucili punkty: Aleksandra Dudek – 4 miejsce – 40,72s., Dominika Janus – 5 miejsce – 44,23s., Anna Chowaniec– 6 miejsce, Aleksander Jura – 4 miejsce – 43,96s. Start w stylu dowolnym na 50m. uzupełnił punktację dzięki Wiktorii Haberko– 36,42s., Dominice Janus– 36,86s., Magdalenie Kacie z– 38, 44s., Izabelli Siemońskiej – 41,38s. Wyścig sztafetowy szkół ponadgimnazjalnych zakończył się 5 miejscem – 2:36,16.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Więcej szczegółów i zdjęcia na stronie MOSiR w Sosnowcu w zakładce wiadomości.