MISTRZYNIE W SZKOŁACH – DOSKONAŁA PROMOCJA LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

NewsyMożliwość komentowania MISTRZYNIE W SZKOŁACH – DOSKONAŁA PROMOCJA LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO została wyłączona

Dnia 24 września 2018 r. od godz. 9.00 do godz. 14.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Żeromskiego gościły wybitne przedstawicielki świata polskiego sportu.

Otylia Jędrzejczak – wielokrotna medalistka w pływaniu, mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy na długim basenie,
Sofia Ennaoui – lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich i długich, wicemistrzyni Europy,
Magdalena Pałasz – skoczkini narciarska, mistrzyni Polski,
Katarzyna Woźniak – łyżwiarka szybka – srebrna i brązowa medalistka olimpijska,
Ewa Swoboda – sprinterka, brązowa medalistka na 100 m z halowych Mistrzostw Europy Belgradzie,
Zofia Noceti – Klepacka -windsureferka, mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata

zachęcały do czynnego udziału w lekcjach wychowania fizycznego, mobilizowały dziewczęta w wieku szkolnym do zwiększenia aktywności ruchowej, ale także pokazały, że przez sport mogą realizować swoje marzenia, także te pozasportowe.

W programie uczestniczyły wybrane uczennice z sosnowieckich szkół. Z naszej szkoły IV-go Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Staszica w Sosnowcu były to: Paulina Cyplińska, Aleksandra Nowak, Weronika Hermanowska, Martyna Wałęsa i Paulina Szota. Dziewczyny uczestniczyły w treningu z taśmami oraz rozmowie motywującej.
Na koniec „selfie” z Mistrzyniami i dziewczęta… zadowolone… wyćwiczone… uśmiechnięte… i zmotywowane… wróciły do swych ulubionych sportowych (i nie tylko) zajęć.

Izabela Bałtrukiewicz

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.