NA HUMANISTYCZNYCH ŚCIEŻKACH- WARSZTATY TEATRALNE

Wśród inicjatyw wchodzących w skład II Staszicowskiego Spotkania z Nauką
znalazło się spotkanie na żywo z materią teatralną. 12 grudnia Koło Teatralne zaproponowało klasie IBCH1 oraz odwiedzającym naszą szkołę uczniom z Gimnazjum nr 16 aktywny udział w próbie polegający na współtworzeniu przedstawienia przez włączanie się do akcji i dialogów.Rozgrzana wstępnymi ćwiczeniami ruchowymi i dykcyjnymi grupa przystąpiła do odgrywania pełnej fragmentów improwizowanych historii. Każdy mógł być aktorem, do czego zachęcali i prowokowali członkowie Koła zadając pytania osobom z publiczności. Wykorzystany został scenariusz „Dziura w niebie” zgodnie z intencją autorki, Marie Markvard Andersen, która pisała:”Moim życzeniem jest, by scenariusz funkcjonował jako eksperymentalny wstęp do procesu współtworzenia dla osób pracujących nad wystawieniem przedstawienia”.Współtworzenie owo prowadzi do teatru eksperymentalnego, kiedy kreatorem staje się publiczność.A publiczność na naszych warsztatach była bardzo twórcza!