Naboj Junior

NewsyMożliwość komentowania Naboj Junior została wyłączona

23 listopada do naszej szkoły przyjechali uczniowie szkół podstawowych regionu, by zmierzyć się w międzynarodowych zawodach matematyczno-fizycznych Náboj Junior.
Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

Gościliśmy uczniów z Bierunia, Chorzowa, Gliwic, Jaworzna, Katowic, Rudy Śląskiej, Zabrza oraz Sosnowca.

 

 Náboj Junior jest konkursem międzynarodowym, w którym młodzież z różnych krajów rozwiązuje w tym samym czasie takie same zadania z matematyki i fizyki.

Czteroosobowe drużyny przez dwie godziny starały się rozwiązać jak najwięcej zadań z matematyki i fizyki (zadania dostępne są tutaj: https://junior.naboj.org/archive/problems/pdf/junior/2018_pl_sol.pdf). Drużyny rywalizowały ze sobą mając jednocześnie wgląd do aktualnego rankingu zarówno lokalnego, krajowego, jak i międzynarodowego.

 

Formuła konkursu pozwala wszystkim uczestnikom, nie tylko olimpijczykom, na wykazanie się wiedzą i umiejętnościami. Uczniowie pracowali w zespole, a przyjęta strategia działania miała wpływ na szybkość rozwiązywania zadań, a ponieważ oprócz poprawności rozwiązań ważnym czynnikiem jest czas, w jakim drużyny oddają rozwiązania zadań – strategia działania była niezwykle ważna.
W każdym miejscu zawodów zwyciężyły drużyny, które rozwiązały największą liczbę zadań.

W zawodach organizowanych w naszej szkole najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chorzowie, kolejne miejsca zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu, Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Katowicach, Szkoły Podstawowej nr 7 w Zabrzu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Bieruniu.

Wszystkie drużyny pracowały intensywnie przez całe 120 minut i co ważniejsze – dobrze się przy tym bawiły.

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach zawody będą cieszyć się podobnie dużym zainteresowaniem i będziemy mogli gościć w murach naszej szkoły wielu młodych matematyków i fizyków.

Zwycięzcom gratulujemy!!

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress