NAJLEPSZA Z NAJLEPSZYCH

NewsyMożliwość komentowania NAJLEPSZA Z NAJLEPSZYCH została wyłączona

Mowa o Zuzannie Drewniak, która do kilkunastu swoich sukcesów w środę dołożyła kolejny. Z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty Urszuli Bauer odebrała bowiem Stypendium Prezesa Rady Ministrów i tym samym znalazła się w gronie najlepszych uczniów województwa śląskiego. Zuzanna jest uczennicą III klasy biologiczno – chemicznej naszego liceum. Ta szczególna nagroda była możliwa dzięki najwyższej średniej ocen w szkole w roku szkolnym 2016/2017, tj. 5,60 oraz wyjątkowym osiągnięciom. Zuza jest bowiem laureatką 6 wojewódzkich konkursów przedmiotowych w gimnazjum (z biologii, chemii, fizyki, matematyki, języka angielskiego i języka francuskiego) i finalistką jednej. Zajęła także I miejsce w dyktandzie z języka angielskiego podczas II Ogólnopolskiego Konkursu „Przyszłość w rozumie” oraz uzyskała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Nasza uczennica jest także Finalistką XV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Neurobiologicznego „The Polish Brain Bee Championship” oraz Finalistką Wojewódzkiego Konkursu „W świecie roślin i zwierząt”.

Zuzanna lubi podróżować, a w wolnym czasie wybiera aktywność; biega, gra w siatkówkę, jeździ na rolkach i rowerze. Wspólnie z drużyną siatkarską „Staszica” zajęła także II miejsce w Licealiadzie, dochodząc do fazy ćwierćfinałowej województwa śląskiego. 25 października tego roku otrzymała także Stypendium Miasta Dąbrowy Górniczej dla najzdolniejszych uczniów.
Gratulujemy Zuzi tej wyjątkowej nagrody i cieszymy się bardzo, że jest uczennicą IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. Naszego Liceum! 🙂

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress