NARODOWE CZYTANIE z PRACOWNIĄ TWÓRCZĄ

Pracownia Twórcza rozpoczęła swoją działalność przed początkiem roku szkolnego już 2 września 2017r. uczestnicząc w Narodowym Czytaniu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w gmachu Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Oprócz warsztatów literackich i czytania fragmentów dzieła przez aktorów z Teatru Żelaznego przeprowadzona została akcja artystyczna i warsztaty plastyczne „Żywe obrazy w fotografii” inspirowane obrazami Wyspiańskiego. Oprócz Alicji Kasickiej z ZSO Nr 15 udział w niej wzięli uczniowie szkół podstawowych, rodzice, czytelnicy biblioteki i weselne upiory, które stanowiły plastyczną oprawę warsztatów, a niebawem przybędą do naszej szkoły.

Prowadzenie warsztatów: Marzena M. Dolniak
Serdeczne podziękowania za współpracę i wsparcie dla Pani Profesor Agaty Kaczyńskiej