NASI FIZYCY NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM!

Czy widzieliście elektrony? A może oglądaliście krzywe Lissajous? Nie? A my tak!
We wtorek, 12 stycznia, znów mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Tym razem czuliśmy się jak prawdziwi naukowcy – przeprowadzaliśmy bowiem doświadczenia w pracowni fizycznej, na której pracują studenci.

Pod czujnym okiem doktorantów, w dwuosobowych zespołach wykonywaliśmy ćwiczenia z zakresu mechaniki, fizyki cząsteczkowej, elektryczności i optyki. Była to dla nas wszystkich niepowtarzalna okazja do przełożenia naszej książkowej wiedzy na praktykę, poszerzenia wiadomości o ponadprogramowe zagadnienia oraz utrwalenie materiału potrzebnego do matury – uczestnikami zajęć byli uczniowie klas trzecich.

Zarówno laboratorium jak i sprzęt, na którym pracowaliśmy były w pełni profesjonalne, a nasi asystenci odpowiadali na każde pytania ciekawych. Dziękujemy także pani profesor Ewie Chałupskiej, która była naszym opiekunem i wspólnie liczymy na więcej tak interesujących wyjść.

Zachęcamy do przeglądania mini-galerii.