NASI LICEALIŚCI SPRZĄTALI … ZIEMIĘ

NewsyMożliwość komentowania NASI LICEALIŚCI SPRZĄTALI … ZIEMIĘ została wyłączona

23 kwietnia, w słoneczny poniedziałek, uczniowie klasy 1 MAT 2 i 1 BCH wraz ze swymi wychowawczyniami- panią Nessing i panią Kaczyńską udały się z samego rana w kierunku stadionu „Czarnych Sosnowiec”. Celem nie była gra w piłkę nożną, lecz wielkie sprzątanie zielonych okolic po drugiej stronie sklepów Netto i Kaufland w ramach akcji „Sprzątanie Świata”. Zaopatrzeni w worki i rękawice nasi uczniowie wykonali „kawał” dobrej roboty. Zebrali 150 worków ze śmieciami!

Z jednej strony to powód do radości, a z drugiej- smutku. Zdaliśmy sobie sprawę, jak bardzo ludzie nie szanują otaczającego ich środowiska.

Organizatorem akcji, której byliśmy uczestnikami był pan Adam Wolski- radny naszego miasta i absolwent Staszica oraz WS Humanitas. I to przedstawiciele tej uczelni wyższej zaprosili nas do wspólnego świętowania tego przedsięwzięcia. Ugoszczono nas kiełbaską z grilla, bułeczką i, co najważniejsze, miłą atmosferą. Wysłuchaliśmy przemówienia pana rektora WS Humanitas oraz podziękowań z ust pana Wolskiego.

I na koniec…NIESPODZIANKA! Klasa 1 BCH zebrała największą ilość worków – 77 i w nagrodę otrzymała tablet! Co z nim zrobią…tego nie wie nikt. Ale na pewno wiemy, że nasi uczniowie spisali się świetnie ( klasa pani Nessing zebrała równie imponującą ilość worków- ponad 60). Wszyscy byli bardzo zaangażowani i z ogromnym zapałem zrealizowali zadanie.

Park w pobliżu naszego liceum jest Wam wdzięczny za jego posprzątanie!

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress