„Nasi matematycy finalistami Olimpiady Teologicznej i Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej”

Tak się złożyło (nie po raz pierwszy w historii naszej szkoły),że w konkursach religijnych, w tym roku szkolnym, największą ilość punktów, zdobyli uczniowie z klas matematycznych! Najpierw była Klaudia Korlacka z kl. III mat1,która w finale ogólnopolskim Olimpiady Teologii Katolickiej reprezentowała, nie tylko naszą szkołę,ale diecezję sosnowiecką!

A 18 kwietnia, jej kolega z klasy, Mateusz Semper, również tegoroczny maturzysta, zdobył 4 miejsce w XXII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej „Civitas Christiana”!!! Oprócz niego, na diecezjalny finał, przybyli: Wojciech Lewicki z kl. I mat 2 i Julian Haładus z kl. II mat 1. Widać, dla naszych zwycięzców, ani przedmaturalne przygotowania, ani tzw.”ścisły umysł”, nie stanowiły przeszkody w dążeniu do lepszego poznania Boga,wszak, jak pisał Papież-Polak: „wiara i rozum są jak dwa skrzydła,na których duch ludzki wznosi się ku kontemplacji Prawdy”

Gratulujemy!!!

Anna Matusewicz


 W dniach 05.04.-07.04 miałam zaszczyt brać udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej. To konkurs wyróżniający się na tle innych. Trwał trzy dni. I tak naprawdę sam moment pisani i rywalizacji był w nim najmniej ważny. Pojechałam tam z przyjemnością, bez nerwów i stresu, który zawsze mi towarzyszy. Czułam się tam swobodnie. Te trzy dni napełniły mnie ogromem radości. Był to czas owocny w refleksje, a także idealny przerywnik w chaosie około maturalnym.

Spędziłam te trzy dni w Łodzi. Organizatorzy stworzyli naprawdę bogaty program. Nie było chwili oddechu. Ale dzięki temu zobaczyłam co nieco tegoż miasta, poznałam historie, ciekawe anegdotki i poznałam niezwykłych ludzi. Oczywiście najbardziej ujął mnie abp Ryś. Jego swoboda bycia, nastawienie do młodzieży i poczucie humoru, sprawiły że uśmiech nie schodził mi z twarzy.
Niestety tytułu laureata nie udało mi się uzyskać. Ale zyskałam coś więcej, co wydaje mi się dużo ważniejsze.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress