„Nasi wolontariusze na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

W dniach 11-13 października 2019 r. odbyła się w Polsce zbiórka publiczna, której głównym celem działalności jest propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II.

Dzięki hojności i zaangażowaniu Polaków w kraju i poza granicami podczas zbiórki Fundacja może prowadzić swoją działalność stypendialną wśród utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin, dzięki czemu młodzież otrzymuje szansę rozwoju i nazywana jest „żywym pomnikiem” Ojca Świętego.

W niedzielę 13.10. dziesięciu naszych uczniów pod opieką pani Anny Matusewicz i pani Wioletty Garnik wzięło udział w zbiórce na terenie naszego miasta.

Dzięki ofiarności mieszkańców oraz społeczności naszej szkoły, a przede wszystkim dzięki kreatywności i odwadze naszych wolontariuszy, udało się zebrać kwotę 909 zł.!

Szczególne podziękowania należą się: Martynie Kagan i Jakubowi Noszczykowi z kl.III bp2 oraz naszym „nowym wolontariuszom” z klas I: Oli Prussak, Małgosi Strzodzie, Karolinie Dunal, Piotrowi Gwoździkowi, Martynie Misiak, Zosi Stanek, Zuzi Rotarskiej, Rochowi Olesińskiemu.

Dziękujemy!