„Nasi Wolontariusze u Aniołów”

NewsyMożliwość komentowania „Nasi Wolontariusze u Aniołów” została wyłączona

Dnia 24 maja – podopieczni, pracownicy i wolontariusze „Domu Aniołów Stróżów” świętowali rocznicę zaistnienia w pogórniczej dzielnicy Sosnowiec – Juliusz.

Klub Aktywności Dzieci i Młodzieży, czyli placówka wsparcia dziennego w formie opiekuńczej z elementami pracy ulicznej, prowadzi działalność edukacyjno-wychowawczą, pomoc psychologiczną, zajęcia sportowe, artystyczne, animacje środowiskowe dla dzieci, młodzieży i ich otoczenia. Od roku, właśnie, nasi Wolontariusze, systematycznie współpracują z podopiecznymi Domu, pomagając w odrabianiu lekcji, organizując zajęcia w czasie wolnym czy przygotowując imprezy charytatywne, jak np. tę ostatnią, z okazji rocznicy istnienia.

Liczna, bo prawie 30-osobowa grupa Staszicaków, pod opieką pani Anny Matusewicz, nie szczędziła sił i zapału, by przygotować jak należy to niezwykłe wydarzenie. Zajęć i możliwości pomocy nie brakowało – od rozkładania stołów, krzeseł i przygotowywania przekąsek poczynając, kończąc na animowaniu przeróżnych zabaw i atrakcji dla dzieci i przybyłych gości, jak np. malowanie buzi, plecenie warkoczyków, nauka samoobrony, strefa malucha, piłkarzyki, skręcanie balonów itp. Na szczególną pochwałę zasługują: z kl. IIIgA: Kasia Korus, Kacper Baran, Roch Olesiński, Maciek Kawecki, Patryk Owczarek, z kl. IIIgB: Maja Rydlewska, Nadia Olszewska, Ola Krupka, Martyna Lichstein, z kl. IIIgC: Ola Swoboda, Maksym Szarek, Maciek Gawlik, Krzysztof Bolkowski, Oskar Cierniak, Olga Madeksza,z kl. Ia: Jakub Szafranek, Szymon Piwkowski,z kl. Ib: Emilka Głowa, Alicja Sadowska, z kl. Id: Alicja Siemieniec, z kl. IIbch: Oliwia Mróz, Ola Koźlicka, z kl. IIbp2: Karolina Tomasik i Bartosz Krajewski! Młodzi Wolontariusze w czerwonych koszulkach „anielskich” widoczni byli niemal wszędzie, a kreatywność i pomysłowość gimnazjalistów dorównywała doświadczeniu uczniów z liceum!

Już niedługo kolejne wspólne wydarzenie, którym będzie Koncert Charytatywny w Muzie, już 31 maja. Wolontariusze z naszej szkoły, wspólnie z zaproszonymi gośćmi z innych sosnowieckich szkół zagrają dla dzieciaków z „Domu Aniołów Stróżów”!!!

Dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom:)

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress