Nasz uczeń w ścisłym finale The Polish Brain Bee Championship

NewsyMożliwość komentowania Nasz uczeń w ścisłym finale The Polish Brain Bee Championship została wyłączona

W sobotę 9 marca dwóch uczniów naszej szkoły: Maciej Małolepszy (2BCH) oraz Bartosz Krajewski (2BP2) brali udział w rejonowym etapie konkursu neurobiologicznego dla uczniów szkół średnich.

Obaj uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki. Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowało się jednak tylko 6 uczniów z regionu Polski południowo-wschodniej. W tym gronie znalazł się Maciej Małolepszy.

Gratulujemy Maćkowi, który zajął 4. miejsce i życzymy mu powodzenia podczas zmagań finałowych, które odbędą się 27 kwietnia w Gdańsku.

Etap ogólnopolski konkursu składał się będzie z egzaminu pisemnego w formie testu i egzaminu ustnego. Egzamin ustny będzie obejmował: pytania z zakresu neurobiologii, testu znajomości anatomii mózgu człowieka i preparatów histologicznych mózgu i innych części układu nerwowego oraz umiejętności diagnozowania pacjentów z zaburzeniami funkcjonowania układu nerwowego.

Mam nadzieję, że przygotowując się do finału, Maciek znajdzie odpowiedź na nurtujące nas pytanie – gdzie w siatkówce oka znajdują się synapsy elektryczne 😉

EM

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress