NOWI LUDZIE W STASZICOWSKIEJ WSPÓLNOCIE

21 września o 12.00 powiększył się skład naszej załogi o uczniów klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie na sztandar Szkoły.

Uroczystość w swojej części oficjalnej miała podniosły charakter. Jak co roku młodzież powtarzała, że zobowiązuje się do wierności ideałom humanizmu a prof. Matyszkiewicz, przemawiający w imieniu wychowawców w tonie i żartobliwym i poważnym, przypomniał patrona – Stanisława Staszica. Na tradycję powołał się też w swoim wystąpieniu Pan Dyrektor Grzegorz Walotek podkreślając nie tylko edukacyjną, ale też wychowawczą rolę szkoły, która ma niepowtarzalną atmosferę, łączy pokolenia i uczy współdziałania na rzecz dobra wspólnego. Nowi licealiści są świadomi tego, do jakiej szkoły przyszli, co wybrzmiało w wystąpieniu ich przedstawicieli- Emilki Rzepki i Kuby Nowosińskiego.

Serdeczne, ciepłe słowa do „świeżaków” skierował również przewodniczący Samorządu Szkolnego, Krzysztof Flak.

Kiedy prof. Kantor przy wtórze werbli wyprowadził sztandary, pierwszaki złożyły na boku róże, które dostały od swoich starszych kolegów oraz świeżutkie kartoniki legitymacji wręczone przez wychowawców i ….zaczęła się zabawa, czyli autoprezentacja klas przyjętych do szkolnej społeczności.

Klasa I BCH zapewniała, ze nikt u nich nie będzie, przy trzech rozszerzeniach (biologia, chemia i matematyka) nudził się i cierpiał z powodu monotonii samych ocen bardzo dobrych…
IBP1, zgodnie ze swoją podwójną naturą, aktorsko odegrała scenę reanimacji, a IBP2 zachwyciła żywiołowymi tańcami według choreografii każdego ucznia po kolei.

Połączone siły IMAT1 i IMAT2 wykonały brawurowo pieśń matematyków, którzy od poniedziałku pilnie pracują. Zaczyna się tak: ”pierwszy dzień tygodnia, obliczana jest pochodna”. A dalej jest już tylko trudniej….

Prezentacje klas wszystkich rozbawiły, a pierwszaki swoją kreatywnością i zaangażowaniem całych zespołów klasowych udowodniły, że są zdolne i potrafią współpracować.

Tak, zasługują na miano STASZICAKÓW !

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.