Nowy rok… szkolny w „Staszicu”

Minął już tydzień od rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Nasi uczniowie powoli nabierają wiatru w żagle, by znów wypłynąć na szerokie wody wiedzy.

A zaczęliśmy uroczyście – jak zawsze. Na akademii 3 września gościliśmy prof. Janusza Kubickiego, przewodniczącą Rady Rodziców p. Joannę Grabowską oraz ks. Adama Bartkiewicza, absolwenta z 1953 roku. |

Pan Dyrektor Grzegorz Walotek w swoim przemówieniu inaugurującym kolejny rok w historii IV LO odwołał się właśnie do faktu wielopokoleniowości naszej szkoły. Mówił o „poczuciu staszicowskiej wspólnoty”, „odpowiedzialność za kontynuację świetnej, 124-letniej tradycji” i o „chęci ciągłego rozwoju”, podkreślając, że bez tego nie zdobylibyśmy tytułu „złotej szkoły” w znanym rankingu „Perspektyw”. Ponadto wymienił kolejne cele, przed którymi stoi IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. Do pomyślnej realizacji tych celów z pewnością przyczynią się nowi nauczyciele, którzy wzmocnią Grono Pedagogiczne; ofertę edukacyjną szkoły wzbogacą nowe przedmioty z programami autorskimi.

W tym roku rozpoczynają pracę w „Staszicu” następujący profesorowie:

mgr Jacek Bajer – język polski

mgr Sylwia Błachno – doradztwo zawodowe

dr Monika Gorczyca – biologia, nauczanie dwujęzyczne

mgr Ilona Lipka – terapia logopedyczna

mgr Wioleta Pawlicka – matematyka

ks. dr Dariusz Piasecki – religia

mgr Elżbieta Sanecka – psycholog szkolny, terapeuta pedagogiczny

Natomiast programy autorskie nauczania nowych przedmiotów stworzyli:

dr Ewa Mróz i mgr Małgorzata Morkis (laboratorium biologiczno-chemiczne)

mgr Mariola Plewna (statystyka)

mgr Grzegorz Budak (wstęp do nauk o biznesie)

W drugiej części spotkania klasa 2BP2 przedstawiła krótki program artystyczny. Zuzanna Ocetek wraz z Kamilą Sułkowską świetnie zaprezentowały się w roli wokalistek. Ze sceny mocno wybrzmiało przesłanie całego występu, które niech się stanie również życzeniem na nowy rok szkolny adresowanym do wszystkich uczniów „Staszica”:

„ UCZ SIĘ Z PASJI DO ŻYCIA”

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress