Obóz narciarski w Zakopanem klas 1f i 1h

NewsyMożliwość komentowania Obóz narciarski w Zakopanem klas 1f i 1h została wyłączona

W dniach 29.02-06.03 wraz z moją klasą – 1h – oraz klasą 1f odbyliśmy wycieczkę do Zakopanego. Zakwaterowaliśmy się w uroczym ośrodku „U Kasi” z pysznym jedzeniem i przytulną atmosferą.

Grupa wycieczkowa pod opieką pana prof. Michała Orczyka miała okazję m. in. przejść przez Dolinę Strążyską (było ślisko i ciężko, ale na szczęście bez ofiar, a herbata i czekolada z widokiem na piękne Tatry zrekompensowały ból), posłuchać w Willi Harenda o niezwykłym artyście, jakim był Jan Kasprowicz, zwiedzić Muzea: Kornela Makuszyńskiego (do dziś wspominamy piękny portret jego teściowej na ścianie salonu) oraz Karola Szymanowskiego. Odwiedziliśmy także Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie w części muzealnej poznaliśmy budowę Tatr, zasady zachowywania się w czasie chodzenia po górach oraz wiele ciekawostek na temat przyrody, a w części interaktywnych gier i zabaw na własną rękę odkrywaliśmy tajniki natury i sprawdziliśmy swoją kondycję, grając na XBOX. Mieliśmy również okazję wjechać na Gubałówkę oraz Wielką Krokiew (była tęcza!), pospacerować po Krupówkach czy iść do Doliny Kościeliskiej pod opieką profesjonalnego przewodnika tatrzańskiego.

Natomiast grupa narciarska wraz z panią prof. Katarzyną Michtą, panem prof. Piotrem Grabowskim, panem prof. Karolem Winiarskim oraz panem prof. Dariuszem Kantorem korzystała ze śniegu i świetnie się bawiła na stokach m. in. w Małym Cichym czy Bukowinie Tatrzańskiej, jeżdżąc na nartach i snowboardach.

Popołudniami czas przeznaczony był na integrację wszystkich uczestników: przedstawialiśmy prezentacje o bezpieczeństwie w górach oraz o historii Zakopanego (było tak dobrze, że cały czas klaskaliśmy), wygrzewaliśmy się w termach w Chochołowie, odwiedziliśmy Aquapark Zakopane, obejrzeliśmy w kinie dwa filmy: „Parasite” oraz „Dżentelmeni”. Wisienką na torcie całego wyjazdu była wizyta w Teatrze Witkacego i oglądanie spektaklu „Operetka” wg Witolda Gombrowicza. Po przedstawieniu uczestniczyliśmy w spotkaniu z dyrektorem teatru oraz reżyserem „Operetki” panem Andrzejem Dziukiem, nota bene absolwentem „Staszica”. Przedstawienie było dla mnie, i wnioskuję z rozmów z moimi znajomymi, dla nich również niesamowitym przeżyciem. Aktorstwo tak wybitne, że nie jestem w stanie tego ująć w słowach, muzyka na żywo, przez którą moje serce szalało, niesamowicie dopracowane szczegóły i przede wszystkim niezwykły przekaz sprawiły, że wszyscy mieliśmy problem z zaśnięciem. Również rozmowa z panem dyrektorem Teatru Witkacego – fascynującym, mądrym, inteligentnym i oczytanym człowiekiem – była tak zachwycająca, że na długo zostanie w naszej pamięci.

Reasumując, oprócz cudownych przeżyć i odwiedzonych pięknych miejsc, wyjazd przyniósł nam również wiele korzyści duchowych. Bo przecież na takich wycieczkach chodzi głównie o ludzi. Poznaliśmy się, zintegrowaliśmy i świetnie razem bawiliśmy. Ogromne ukłony dla opiekunów, że z nami nie zwariowali i nas znosili, nawet śpiewających, choćby w autokarze (naprawdę podziwiam!). Ten wyjazd był niesamowity i myślę, że będziemy go pamiętać do końca życia.

Zuzanna Ciołczyk, kl. 1h

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.

© IV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress