ODNIEŚLIŚMY ZWYCIĘSTWO ZDOBYWAJĄC „ZŁOTY ARGUMENT 2016”

NewsyMożliwość komentowania ODNIEŚLIŚMY ZWYCIĘSTWO ZDOBYWAJĄC „ZŁOTY ARGUMENT 2016” została wyłączona

Trzy tygodnie temu nasza drużyna w składzie: Agnieszka Starczewska, Igor Tomecki, Tomasz Mirosławski i Jakub Antosiewicz po wygraniu trzech debat eliminacyjnych zakwalifikowała się do finałów I Otwartego Turnieju Debat Oksfordzkich organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Dzisiaj cztery najlepsze zespoły eliminacji reprezentujące oprócz naszej szkoły: I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu zmierzyły się w turnieju finałowym.

Pierwszym naszym dzisiejszym przeciwnikiem byli koledzy z „Kopernika”, a teza debaty brzmiała: „Państwo powinno budować tanie mieszkania na wynajem”. Zwycięstwo zapewniło nam udział w finale, w którym przyszło nam się zmierzyć z drużyną z Zawiercia. Los chciał, że było to już drugie starcie obydwu zespołów – w pierwszej rundzie eliminacji okazaliśmy się lepsi od kolegów z Zawiercia. Podobnie było i w dzisiejszym finale.

Będąc w opozycji do tezy debaty finałowej „Wolność słowa powinna być ograniczona by nie obrażać uczuć religijnychnasz mistrzowski kwartet odniósł kolejne zwycięstwo zdobywając „Złoty Argument 2016″ – symboliczną statuetkę dla zwycięzców I Otwartego Turnieju Debat Oksfordzkich w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Biorąc pod uwagę, że w turnieju brały udział drużyny reprezentujące wszystkie miasta leżące po naszej stronie Brynicy, można powiedzieć, że jesteśmy nieformalnymi Mistrzami Zagłębia Debat Oksfordzkich.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia.